ا Click Here for Free Traffic!
Click Here for your Free Traffic!
Click Here for Free Traffic!
Click Here for your Free Traffic!
خواص میوه ها - مطالب علمی

مطالب علمی

تغذیه و سلامت

 
خواص میوه ها
نویسنده : بهار عبدی - ساعت ٧:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱۱/٧
 

خواص پرتقال

پرتقال دارای مقادیر زیادی ویتامین های آ،ب،ب2،ب4،ث می باشد. پرتقال بزرگترین عامل تصفیهً خون است و برای کلیهً امراض مخصوصا"اسکوربوت وخونریزیهای شدید و تشنجات فوق العاده مفید است. پرتقال برای همه و در هر سن و سالی مناسب است حتی مبتلایان به دیابت هم می توانند مقدار زیادی از آن را بخورند.آب پرتقال در کشورهای اروپایی و امریکا به دلیل خواص فراوانش به مقدار زیاد مصرف می شود. پرتقال اشتهاآور است به شرط اینکه قبل از غذا خورده شود.عصارهً پوست پرتقال دارای خاصیت ضد یبوست است اما مقدار کالری ان کم است.اگر آب پرتقال را با کمی آب  وعسل  مخلوط کنید و بین غذاهای اصلی بنوشید برای کسانی که معده و رودهً ضعیفی دارند مناسب و سودمند است. پرتقال برای کسانی که از بستر بیماری برخاسته اند و دورهً نقاهت را می گذرانند و همچنین برای دریا نوردان که مدتها در دریا سفر می کنند و از غذاهای تازه محروم می باشند بسیارمفید است و اطباء عقیده دارند کسی که پرتقال می خورند کمتر مریض می شوند.

 

________________________

خواص نارگیل

نارگیل دارای ارزش غذایی بسیار است. تولید خون می کند، سینه را نرم می کند و برای درمان فلج،جنون،مالیخولیا و تشنج سودمند است. ضعف را بر طرف می سازد و باعث فربهی می شود. مصرف نارگیل با نبات برای تقویت بینایی مفید است. روغن نارگیل برای هر دردی مفید است. اگر به سربمالید پیاز مو را تقویت کرده و باعث رشد مو می شود. هضم نارگیل در اثر روغنی که دارد آسان است. مغز و پوستهً نارگیل گرم و خشک و مولد منی و تقویت کنندهً کمر است. همچنین درمان کننده تکرار ادرار است و کسانی که دچار حالت سردی مثانه شده اند مفید می باشد. خوشبو کننده دهان و دفع کنندهً مواد سرد و بلغم و سودا و ضعف کبد و بواسیر است. شیر نارگیل قوه باء را تقویت می کند و برای تقویت پوست و زیبایی بسیار مفید است. 

نارگیل برای بیماران مبتلا به دیابت بسیار مفید است. روغن نارگیل جهت تقویت فهم و هوش و دفع  درد  مثانه و درد کمر و زانو مفید است. نارگیل برای افراد گرم مزاج و حرارتی زیان آور است.

 

__________________________

خواص لیمو شیرین

لیمو شیرین سرشار از ویتامین س است. آب لیمو شیرین از نظر خواص و مواد غذایی و تأثیرات مشابه لیمو ترش است اما چون حالت اسیدی ندارد به مانند لیمو ترش پاک کننده نمی باشد اما بیشتر خواص لیمو ترش را دارد. لیمو شیرین در بهبود بعضی از بیماریهای ویروسی اثر قابل توجهی دارد. برای درمان کم اشتهایی، اسهال و دیدن خون در ادرار بسیار مفید می باشد. لیمو شیرین برای آسم و ذات الریه به صورت مخلوط با آب پیاز خام سودمند است. خوردن لیمو شیرین باعث تقویت مو می شود و از ریزش آن جلو گیری می کند. لیمو شیرین برای کسانی که زخم معده دارند مفید است. در درمان بیماری خروسک که همان لارنژیت حاد یا ورم مخاط حنجره می باشد اثر قابل توجهی دارد.

____________________________

خواص خیار

 

خیار طبیعتی سرد و مرطوب دارد،خون را صاف و تشنگی و صفرا را از بین میبرد. خیار تب های کهنه را آشکار می کند و برای کسانی که ضعف اعصاب دارندو صفراوی مزاج هستند مفید است، التهاب و فشار خون را کاهش را می دهد و افزایش دهندهً ادرار و دفع کنندهً سنگ مثانه است،برای یرقان و سردرد مفید است. مغز خیار چندان مقوی نیست اما پوست آن حاوی مقادیر زیادی ویتامین ث می باشد.

خیار برای کبد مناسب است زیرا در خود مقداری گوگرد دارد. خوردن خیار یبوست را برطرف می سازد. ضماد خیار و یا آب آن خشکی پوست را برطرف می کند و آن را لطیف می سازد. جوشاندهً پوست خیار یرقان را درمان می کند و تخم خیار برای کبدهای متورم سودمند است . خیار برای درمان بیماریهای ورم مفاصل،اگزما،تب،ریزش مو،فشار خون وبیماری جلدی بسیار

مفید و سودمند است

 

____________

خواص پسته

 

پسته طبیعتی گرم دارد و برای افراد گرم مزاج زیان آور است و باعث جوشهای تؤام با خارش خواهد شد. پسته خون راافزایش می دهد و بسیار مقوی و نیروزا است و دارای ویتامین ب می باشد. پسته کبد را تقویت می کند،باعث چاقی می شود،برای سرفه های مزمن و کلیه مفید است،مجاری تنفسی را باز می کند و قوهً حافظه را تقویت می کند.

پسته نارس برای درمان اسهال مفید و خاصیت ضد عفونی کننده دارد،همچنین شستشوی مدام با آب جوشاندهً برگ و پوست درخت پسته برای خارش و درد مقعد و ریزش مو بسیار سودمند است. پستهً رسیده برای ضعف مفید است و تقویت کننده قوه باء می باشد اما افراط در خوردن آن یبوست می آورد و تولید نفخ می کند . روغن پسته مقوی قلب و دافع سموم است.

________________________

خواص موز

موز یکی از میوه های نقاط گرمسیری است. ارزش غذایی آن برابر با گوشت است و مقدار کالری آن بسیار زیاد است و یکی از میوه های پر انرژی می باشد. دارای ویتامین آ، ب1، ب2 و س می باشد و همچنین دارای فسفر، پتاسیم، آهن، منیزیم و مواد ازته و مقدای مواد قندی است. موز فاقد چربی است و مقدار کلسیم آن کم می باشد. اگر موز را با شیر مخلوط کنید غذایی بسیار عالی و مقوی تشکیل میدهد. موز برای افراد کم خون و کودکان و سالخوردگان بسیار مفید است و برای کسانی که تازه از بستر بیماری بر خاسته اند و دوره نقاهت را می گذرانند بسیار مفید می باشد.

مصرف موز خون را قلیایی و در نتیجه صاف و پاک می کند. بهتر است در صورت امکان به جای حریره و فرنی و گندم پخته برای بچه ها، موز خام را به شکل حریره در آورید و به آنها بدهید. موز به اندازه سیب و گلابی ویتامین آ، ب1، ب2 و س 

موز برای بیماران قلبی و کلیوی و بیماریهای تورمی بسیار سودمند است. خوردن موز و شیر، به خصوص شیر بدون سدیم برای اوره اضافی خون مفید می باشد. مصرف موز برای بهبود سوختگی بسیار مفید است.

پوره آن برای درمان اسهالهای حاد و اسهال اطفال بسیار سودمند می باشد. آرد موز برای درمان آلبومین در ادرار بسیار مفید است. موز برای کسانی که دستگاه گوارش حسلسی دارند و نفخ می کنند زیاد مناسب نمی باشد و کسانی که نمی توانند مواد قندی را به خوبی هضم کنند و مبتلا به ورم روده و چاقی هستند مصرف موز برای آنها زیان آور است.

_______________________

خواص گلابی


گلابی ارزش غذایی بسیار دارد و در روایات نقل شده است که گلابی شادی آفرین است و ضد غم و غصه می باشد. دارای ویتامین های آ، ب، س و دارای مقداری املاح معدنی مانند آهن و منگنز و مقدار مختصری کلر و کلسیم می باشد. ملین است و مصرف آن باعث ترشح بزاق دهان می شود و در نتیجه ذباعث تسهیل عمل دستگاه هاضمه می گردد. مصرف گلابی برای مبتلایان به دیابت تجویز شده است. گلابی اسید اوریک خون را حل می کند و به همین جهت مصرف آن برای مبتلایان به روماتیسم ونقرس و درد مفاصل بسیار مفید است.

کسانی که مبتلا به فشار خون هستند اگر بطور مرتب گلابی بخورند بدن آنها مواد غذایی این میوه را جذب می کند و خون آنها تصفیه می شود و در نتیجه نتایج سودمندی به همراه خواهد داشت

 

______________________________

خواص خربزه


این میوه گرمسیری بسیار مقوی است. درون آن تو خالیو دانه های گرد سیاه رنگی دارد. از نظر شکل و رنگ مانند کدو حلوائی است. با پاپایا دارای ویتامین آو ث است و به مقدار فراوان مواد معدنی و همچون کلسیم، آهن،فسفر،پتاسیمو سدیم دارد. پاپایا به دلیل داشتن دو ماده فراوان مشهور است . این دو ماده پاپین و آنزیمها هستند. پاپین هضم کننده بسیار قوی پروتئین است. پاپایا وقتی رسیده باشد دارای مقدار زیادی شکرهای طبیعی است که انرژی تولید می کند

عصاره آن خون ساز است و قدرت انعقاد خون را بالا می برد و اشتها را تحریک می کند و کلیه ها و روده ها را شست و شو میدهد. برای درمان بیمکاریهای اختلالات کبدی، زخممعده،کاهش وزن، یبوست و سوء هاض1مه مفید می باشد


__________________________

خواص هلو


هلو دارای خواص درمانی و طبی بسیار است و طبیعتی سرد دارد. دارای مواد ازته و هیدروکربن و مختصری از ویتامین های آ، ب و س دارد. با وجود داشتن قند برای بیماران دیابتی زیانآور نمی باشد. هلو بعلت داشتن برم و آهن برای کبد مناسب است و چهره را شاداب و با طراوت می کند. هلو روده ها را شستشو میدهد و باعث تحریک حرکتهای دودی شکل رودهً بزرگ می گردد. اگر روغن مغز هستهً هلو را در گوش بچه بچکانید برای وزوز کردن و صدا کردن گوش مؤثر است.

هلو برای زخم و سوختگی، سیاه سرفه، یبوست، اختلالات کلیه و مثانه و قولتج کلیه مفید می باشد. آب هلو برای رفع مشکلات زمان بارداری مانند کسالت صبحگاهی بسیار مؤثر است. هلو ترشح و دفع صفرا را در افراد صفراوی آسان می سازد. از برگ آن عصاره ای بدست می آید که برای دفع انگل های روده بسیار مفید می باشد. زیاده روی در خوردن آن باعث اختلال در جهاز هاضمه می شود و نباید هرگز از مغز و هستهً آن استفاده کنید زیرا یکی از قوی ترین سم ها است و مسمومیت آن دیر آشکار می شود و مواظب باشید که بچه ها آن را به اشتباه نخورند. 

______________

خواص گیلاس

گیلاس طبیعتی سرد دارد و دارای ویتامین های آ،ب1،ب2،ث و موادی چون کبالت،منگنز،مس، قند،پروتئین،چربی،روی،ید،کلسیم،فسفر،پتاسیم،سدیم واسیدهای آلی می باشد. دارای مقدار زیادی سلولز است که موجب زیاد شدن حجم مدفوع می گردد. گیلاس سموم بدن رادفع می کند وخون را تصفیه می کند . املاح مورد نیاز بدن را تأمین می نماید و دستگاه گوارش را منظم می سازد.

محرک قؤهبإء می باشد و زخم های داخلی را التیام می بخشد. مسکن اعصاب و ادرار آور است. برای مبتلایان به ورم مفاصل، روماتیسم، نقرس، سنگ کلیه و صفرا و سنگ مثانه مفید است. اگر قصد لاغر شدن دارید بهتر است گیلاس را قبل از غذا میل کنید زیرا جلوی اشتها را می گیرد. گیلاس رنگ چهره را باز و شاداب می کند و به زیبایی شما می افزاید.

سرفه را از بین می برد. دُم «باکس» گیلاس در درمان بیماریهای کلیوی و مثانه مفی است. برای این کار شما می توانید دم گیلاس را بخیسانید و بعد آن را بجوشانید که این جوشانده برای این امذاض بسیار مفید می باشد. خوردن گیلاس پس از غذا ایجاد کرم معده می کند.

 

نظر یادتون نره دوستان لبخند


 
comment نظرات ()